Zpět

Závitky z listového těsta plněné mletým masem

12 porce 60 minut těsta

INGREDIENCE

500g listového těsta I 4 středně velké cibule I 300g směsi mletého masa I 2 lžíce zakysané smetany I 1 lžíce strouhaného parmazánu I 1 vejce I sůl, čerstvě mletý pepř I žloutek na potření

 

POSTUP

Předehřejeme troubu na 200°C. Listové těsto rozválíme a vykrojíme z něho obdélníky cca 10x15 cm. Cibule očistíme, omyjeme a nadrobno nasekáme. Mleté maso promícháme s cibulí, zakysanou smetanou, parmazánem, vejcem, solí a pepřem. Připravenou hmotou potřeme listové plátky tak, aby při okrajích zůstal zhruba 1cm volný. Strany plátků přeložíme přes náplň a z delší strany je sbalíme.
Závitky poskládáme švem dolů na plech vyložený papírem na pečení. Rozšlehaným žloutkem závitky potřeme. Pečeme dozlatova asi 25 minut. Vychladlé plátky podáváme s chlazeným bílým vínem.

O nás

Firma Lef spol. s.r.o. vznikla v roce 2001 se sídlem provozovnou v Miloticích u Kyjova. Od samého začátku se zabýváme výrobou, prodejem a distribucí nejrůznějších druhů knedlíků, těst a příloh. 

 
více o firmě
Nahoru

© COPYRIGHT 2017 Lef spol. s r.o. l Výroba prodej a distribuce knedlíků rozvoz těst a příloh l Mapa stránek l Tvorba firemního webu SEO 321 | Partneři